Koty

Kwiecień 14th, 2010 Wpisane w Porady

Potrzeby kota wynikają z tego jak zachowują się one w naturze.

Kot poluje, aby zdobyć pożywienie. W domu nie musi polować, ponieważ pożywienie ma dostarczane przez właściciela do miski.  Instynkt łowiecki u kota jest bardzo mocno rozwinięty w związku z powyższym należy zapewnić mu możliwość jego realizowania. Kot powinien mieć zabawki wyglądające jak jego potencjalna ofiara, czyli wszelkiego rodzaju małe przedmioty, które uciekają, grzechoczą, dzwonią, są włochate, kolorowe, z piórkami. Koty bardzo lubią gonić za wszelkiego rodzaju myszkami i ptaszkami, które umocowane są do sznurków lub gumek, a właściciel przy pomocy wędki, na której końcu przymocowane są ptaszki i myszki może manipulować i pobudzać kota do polowania.

Kot powinien zaspokoić pragnienie dlatego w naturze poszukuje zbiorników wody i pije przy każdej nadarzającej się okazji.

Koty najbardziej lubią pić wodę prosto z kranu, wanny, umywalki, zlewu, toalety i tym podobnych miejsc. Większości kotów wystarczy zwykła plastikowa lub metalowa miseczka na wodę. Koty mogę powiedzieć, że zwierzęta uwielbiają pić z ceramicznych lub szklanych miseczek i spodków. Są takie indywidualności wśród kotów, które piją wodę tylko i wyłącznie z urządzeń gdzie woda jest bieżąca, są to tzw. poidła wyposażone w pompki wody powodujące ruch wody jak w fontannie.

Gdy kot już się naje i napije oczywiście musi wydalić niepotrzebne rzeczy ze swojego organizmu. U kota służą temu kuwety otwarte lub zamknięte. Kuwety otwarte wyposażone są w specjalne kołnierze, które zapobiegają wysypywaniu się żwirku z kuwety, gdy kot zagrzebuje swoje wydaliny.

Dużo lepszym rozwiązaniem są kuwety zamykane, do których kot wchodzi i zamyka się szczelnie. Jest to ulubione miejsce kota, pod warunkiem, że ma tam zapewniony spokój  i ma dużo miejsca.

Kot może stanowić, gdy zaczyna drapać meble. Rozwiązaniem jest obcinanie pazurków, co może uczynić lekarz weterynarii, ale również hodowca. Hodowca musi zaopatrzyć się w specjalne obcinaczki lub gilotynki do pazurków. W domu, w którym przebywa kot powinno się również zainstalować drapaki, zwłaszcza tam gdzie kot jest najbardziej widoczny, ponieważ one uwielbiają pokazywać swoim opiekunom, jak pięknie się prężą i przeciągają ostrząc sobie przy tym pazury na drapaku.

Kot lubi udać się na spoczynek, temu celowi najczęściej służy fotel, sofa, łóżko, szafa, górna półka mebli, skrzynia w wersalce itp.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.